Ako pomôcť?

Ako môžem pomôcť deťom v ohrození?

Staňte sa súčasťou mozaiky. Nemusíte priamo pracovať s deťmi v ohrození, a napriek tomu stále zostáva veľa spôsobov, ako im môžete efektívne pomôcť:

Modlitba

Modlitbou či už prvú júnovú sobotu (Svetový deň modlitieb za ohrozené deti), alebo každý deň napríklad pomocou Modlitebného kalendára, prímluvné modlitby sú veľmi dôležité a mocné, pre každého kresťana prístupné.

Byť informovaný viete, aké sú potreby detí vo Vašej rodine alebo vo Vašom okolí, ktoré deti sú ohrozené? Potrebujete sa stretnúť a poradiť so svojimi kolegami, chcete vedieť, či určitý problém už niekto riešil pred Vami? Ak chcete efektívne pomáhať deťom v ohrození, kvalitné informácie sú pre Vás nevyhnutnosťou.

Práca

Vykročiť do práce – vidíte problémy detí a hľadáte spôsob, ako im pomôcť? Chcete venovať svoj čas? Máte túžbu pracovať vo Vašom meste, v štáte alebo v zahraničí? Či už venujete 10 min. alebo celý život, sami môžete byť prekvapení, ako veľmi môžete pomôcť.

Životným štýlom zmeňte svoje priority. Keď budete otvorení pre potreby iných ľudí vrátane ohrozených detí, ak sa rozhodnete im pomáhať, zmení sa aj Váš život. Buďte živým svedectvom a povzbudením pre iných.

Deti

Ovplyvňovať iných možno sami nemôžete alebo neviete pomôcť, ale poznáte tých, ktorí môžu. Podeľte sa s nimi o Vašu víziu, povedzte im o deťoch v ohrození a ich potrebách.

Sponzorstvom – Nie je dôležitá výška daru, ale Boh hľadí na postoj srdca. Dať môžete svoj čas, peniaze, ale aj materiál, šaty alebo hračky. Informujte sa o aktuálnych potrebách konkrétneho projektu alebo o potrebách Viva Network.     

Zapojte sa do práce s deťmi v ohrození!

Pozrite si akcie ktoré organizujeme a kontaktujte nás, ak potrebujete viac informácií.

Modliace sa deti

Modlitba je kľúčom ku kresťanskému riešeniu pre ‚deti v ohrození‘. Celosvetový deň modlitieb za deti v ohrození sa koná každý rok ako reakcia na neznesiteľné utrpenie ‚detí v ohrození‘. Účasť každého kresťana je vítaná. Viva Network vydáva tiež Modlitbený kalendár, ako reakciu na prosby o modlitby od kresťanských pracovníkov s deťmi. Modlitbený kalendár Vám pomôže lepšie sa modliť za ‚deti v ohrození‘ a za kresťanov, ktorí s nimi na celom svete pracujú. Ak máte záujem o jeho zaslanie, kontaktujte nás.

Oči mi hynú od sĺz, vrie to v mojom vnútri. Na zem sa mi vyliala pečeň pre skazu dcéry môjho ľudu, keď omdlievali dojčatá a nemluvňatá na námestiach mesta.

Žalospevy 2:11