Aby každé dieťa malo rodinu

Toto je náš sen a cieľ pre deti na Slovensku a na celom svete.

Mnoho manželských párov, ktoré nemôžu mať vlastné deti alebo majú vlastné deti a chceli by sa starať aj o odložené dieťa musí bojovať s byrokraciou a množstvom zákonných predpisov.

V občianskom združení Návrat dostanete všetky informácie o adopcii, náhradnej starostlivosti a profesionálnej rodine. Navštívte prosím ich webovskú stránku na adrese www.navrat.sk

Možno by ste sa zároveň chceli porozprávať s rodinou, ktorá prešla procesom adopcie alebo náhradnej starostlivosti, aby ste videli, ako ich každodenný život teraz vyzerá.

Rodina Vaňovcov

Vám rada zodpovie Vaše otázky týkajúce sa profesionálnej pestúnskej starostlivosti,

prípadne Vás môže tiež skontaktovať s inou rodinou, ktorá žije blízko Vás.

Rodina Kremských si Lucku adoptovala pred rokom. Ochotne Vám poradia, ako sa môžete pripraviť na adopciu a ako celý tento proces absolvovať.

V každej situácii „ohrozenia“ je vždy lepšia prevencia ako následný proces uzdravovania a riešenia vzniknutého problému. Práve preto sociálne slabé rodiny potrebujú našu pomoc, podporu a modlitby.

Rodiny potrebujú podporu a povzbudenie vo vzťahu medzi manželmi, pri výchove detí, pri riešení konfliktov atď.

Mládež s misiou (YWAM) organizuje víkendy a týždňové tábory s vyučovaním a poradenstvom pre celú rodinu. Chcete zistiť, aký máte plný potenciál stať sa zdravou rodinou, ktorá môže pomáhať aj druhým? Viac informácií Vám poskytne Mládež s misiou na info@ywam.sk.

Máte záujem o náhradnú rodičovskú starostlivosť alebo adopciu? Dajte nám vedieť.

Chceli by ste podporiť nejakú sociálne slabú rodinu alebo rodinu, ktorá sa stará o odložené dieťa? Kontaktujte nás.